Trend Açık Kat Planlı Çiftlik Tarzı Ev Planları

Evinizi satın alırken, ne tür bir kat planı ile yapıldığını belirlemek gibi bir şansımız olmamaktadır. Bu sebeple evimizin kat planını yapmadan önce evimiz için herhangi bir tasarım veya dekorasyon üzerinde çalışmak zaman ve para kaybına sebebiyet verecektir. Açık kat planlı çiftlik evlerimizde salon, mutfak veya yemek odası gibi ortak alanlar birbirinden bağımsız olarak tasarlanmamış durumdadır ve kesin sınırlar ile birbirlerinden ayrılmamışlardır. Bu tarz mekanların tasarımında kesinlikle iç mimarlık şirketlerinden yardım almak gerekmektedir. Son dönemlerde özellikle açık kat planı, mutfak ve salonun birleştirilmesiyle yapılmaktadır. Bu tarz kat planının en büyük avantajlarından birisi ise aile bireylerinin daha fazla birlikte vakit geçirebilmeleridir.

Yeni Bir Stil ile Tanışın

Günümüz yaşam tarzını ve teknolojisini yansıtabileceğimiz en iyi evlerin başında açık kat planı ile yapılmış olanları gelmektedir. Bu tarz sayesinde farklı amaçlar için yapılmış olan küçük odaları birleştirerek, daha büyük bir alana sahip olabilirsiniz. Odaları birbirinden ayıran duvar ve kapı gibi yapıları ortadan kaldırarak, bunların kapladığı alanları da yaşam alanınıza dahil edebilirsiniz. Ayrıca duvar ve kapı gibi yapıların evinizin içerisinden kalkmasıyla birlikte daha havadar ve aydınlık bir mekana sahip olabilirsiniz. Herhangi bir pencerenin olmadığı odanızı, pencereli bir odaya dahil ederek doğal ışık sayesinde daha aydınlık bir mekan elde edebilirsiniz. Yardım alabileceğiniz bir mimarlık şirketiyle birlikte, ortak alana dahil ettiğiniz mutfak veya yemek odası gibi alanlar için ayrı ayrı odak noktaları belirleyerek daha orantılı bir tasarıma sahip olabilirsiniz.

Geniş Depo Alanı ve Daha Fazla Mahremiyet

Açık kat planlarının en büyük dezavantajlarından birisi depolama alanlarının azlığı ve kısıtlı bir mahremiyet alanı gibi gözükebilir. Ancak Ankara move iç mimarlık  bu gibi durumlar için akılcı çözümler getirmiştir. Tasarım için destek alacağınız ekipler, depolama için özel alanlar bırakarak dolap veya rafları nasıl organize edeceğiniz konusunda tecrübelerini kullanmaktadır. Özellikle odaların birleştirilmesinden sonra ortaya çıkabilecek olan atıl alanlar bu amaçla değerlendirilebilir veya açık raf sistemlerini tercih edilebilir. Kısıtlı mahremiyet konusunda ise sürgülü ve katlanabilir kapı seçeneği sorununuza çözüm olacaktır.