Güzel Tasarımlı Küçük Stüdyo Daire Tasarımı Fikirleri

Güzel Tasarımlı Küçük Stüdyo Daire Tasarımı Fikirleri

Öncelikle stüdyo daireler küçük yaşam alanlarına sahip iç mekânlar olduklarından dolayı atacağınız her dekorasyon adımı için mekânı daha zenginleştiren ve de büyüten tercihlerde bulunmalısınız. Özellikle de beyaz rengi ve de bej tonlarını evinizin duvarlarından eksik etmeyiniz. Bu şekilde duvar kâğıtlarınız ile daha derli toplu ve de geniş bir alanda yaşıyor ve teneffüs ediyor konforuna sahip olursunuz. Özellikle de salon ve yatak odası hissiyatı için duvarların renklerini farklı renklerden ve motiflerden kullanmak oda algısı yaratacaktır.

Geniş İç Mekânlar İçin Özel Renkler

Mimarlık harikası olan bir diğer detay ise ışıklandırmadır. Geniş bir iç mekânın renkler ve mobilya seçimi kadar önemli olan diğer ögesi de doğru ışıklandırma ile tanışmaktır. Sarı değil beyaz ışıklandırma sizin alanlarınızı kurtaracaktır. Özellikle de tek bir tavan avizesi ışığından değil birçok yerde abajurdan, masa lambalarından, duvar lambalarından faydalanın. İç mimarlık ögeleri olan mobilya seçimi ve de konumlandırması da bir diğer husustur. Özellikle de yaşam alanlarını birbirinden bölebilecek detaylara sahip mobilyalar kurtarıcı olabilir. Kütüphane gibi, raf sistemi gibi mobilyalarla oturma alanı ile yatak odası alanlarını birbirinden ayırabilirsiniz. Yüksek tavanlara sahipseniz ise bir merdiven yardımıyla yatak odanızı yukarıya taşıyıp iç mekâna boyut kazandırabilirsiniz.

Dekorasyon Fikirlerinde Aynalar

Özellikle de işlevselliği yüksek mobilya seçimleri size daha kullanışlı, kalabalık olmayan bir ev hissiyatı yaşatır. Bu şekilde değerlendirildiğinde duvar rafları kurtarıcı olabilir. Hem bu raflara bir eşya deposu görevi gören dekoratif kutularını koyabilir hem de hoş aksesuarlar ile evinize hareket katabilirsiniz. Aynalar oldukça önemli dekorasyon fikirlerinin başında gelir. Ayna detayları ile boyut kazandıracağınız evinizde bu detayı es geçmeyin. Bulunduğu ortamın derinliğini arttırdığı ve illüzyon yarattığı için aynalar, dairenizde fonksiyonel bir şekilde kullanmanız için büyük bir şans. Özellikle bu konuda ve diğer stüdyo daire tasarımı fikirlerinde daha profesyonel bir destek alıp dairelinizi oluşturmak istiyorsanız iç mimarlık konusunda büyük bir yelpazeye sahip olup sizlere uygun tarzda, şık tasarımlar ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.