Duvar Aynası Nasıl Asılır

Duvar Aynası Nasıl Asılır?

Duvar aynaları oldukça değişik şekillerde üretilirler ve bu aynalar dekoratif amaçlı kullanılırlar. Özellikle aydınlık bir eviniz olmasını istiyor ve mobilyalarınızı tamamlamak için bir aksesuara ihtiyaç duyuyorsanız bu aynalar tam da size göre olacaktır. İç mimarlık firması olarak sizlere tavsiyemiz ayna seçimi konusunda dikkatli olmanızdır. Evin girişine, konsolun üst kısmına ya da odada herhangi bir yere yerleştireceğiniz aynaların mobilyalarınız ile uyumlu olması gerekmektedir.

İc mimarlık ofisi Move Mimarlık olarak sizlere bu noktada da destek olmak için varız. Örneğin aynaları salonda kullanacağınızı farz edelim. Salon mobilyalarınız altın varaklıysa, tercih etmeniz gereken ayna modeli genel olarak yuvarlak ve elips olmalı, aynı zamanda çerçevesi altın varaklı olmalıdır. Bu tür aynalı konsol üzerinde kullanıldığınızda oldukça şık bir görünüm elde edersiniz. Ancak daha sade mobilyalarınız varsa, farklı şekillerden oluşan ve yine spor çerçevelerden oluşturulmuş aynaları tercih etmeniz gerekiyor.

Çankaya ic mimarlık olarak bu aynaları sabitlemek için kullandığımız malzemeler duvar vidaları, matkap, mezura ve kalem olmaktadır. Şayet aynalar alçıpan üzerine asılıyorsa bu durumda ayna sabitlenmesi için ahşap detayları olan saplamalar üzerine yerleştirilmelidir. Ayna yerleştirirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise aynanın ağırlığı olacaktır. Şayet ayna çok ağırsa onu sabitlemek için güçlü vidalara ihtiyacınız olacak. Aynayı ters çevirdiğinizde asmak için gerekli olan noktanın büyüklüğüne dikkat edin.

Şayet aynanızı bir mobilyanın üzerine asıyorsanız bu durumda merkezi bir nokta bulmak için mobilyanın üzerini ölçmeniz gerekir. Aynayı bu hizaya tutarak kurşun kalemle bir işaretleme yapın. Aynayı ters tutun ve tutunma teli ile ayna arasında ne kadar aralık olduğunu hesaplayın. İc mimarlık ofisi olarak bu noktayı belirlemenizi simetri açısından tavsiye etmekteyiz. Çünkü vidanın gireceği yerin tespiti oldukça hassas bir konudur.

Herhangi bir saplama takmayacaksınız vidayla birlikte doğrudan duvarı delebilirsiniz. Fakat alçıpan üzerinde saplama takılması gerekir. Alanınızı aydınlatmak için tercih edilebilecek bu aynaların güvenli şekilde asılma işlemi bu şekilde olmaktadır. Ancak küçük boyutlardaki aynalar genellikle yapıştırıcı ile tutturulurlar. Bu sebeple aynanın ağırlığını göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.